Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Tesla po světě rozmístila již 10 000 superchargerů,
v ČR jich moc nenajdete

Nejvíce superchargerů je umístěno v USA, v České republice je supercharger zatím pouze na třech místech. Je potřeba dodat, že i s tímto cílem je Tesla několik měsíců ve zpoždění, jelikož 10 000 superchargerů mělo být zprovozněno již na konci loňského roku.

Společnost Tesla podnikatele Elona Muska nejenže pracuje na urychlení produkce Modelu 3, který je určen pro masový trh, ale současně významně rozšiřuje síť dobíjecích stanic.

Zdá se, že si Elon Musk velice dobře uvědomuje, co je jedním z hlavních problémů elektromobility. Nedostatečně rozvinutá infrastruktura je stálé brzdou pro to, aby elektromobily mohly být využívány i na delší vzdálenosti.

Jak je už u společnosti Tesla zvykem, ani tento cíl není splněn podle původního harmonogramu. Podle původních prohlášení společnosti mělo být deset tisíc superchargerů rozmístěno po světě již na konci loňského roku.

Překonání milníku zajistila nová stanice s dvaceti superchargery umístěná v americkém městě Belleville v Ontariu. Celkem je díky tomu po světě rozmístěno 1261 dobíjecích stanic (zahrnujících vždy několik superchargerů).


Mapa superchargerů v ČR zdroj:tesla.com

Podle slov svého zakladatele Elona Muska má společnost ve fázi povolování nebo výstavby dalších cca 1 000 superchargerů. Dá se také předpokládat, že některé z nově vybudovaných stanic budou osazeny tzv. Superchargery V3, které mají mít ještě lepší vlastnosti dobíjení.

Navíc má nová verze Superchargerů být schopná mnohem lépe spolupracovat s bateriemi Powerpack a solárními panely. Ty jsou již nyní u některých superchargerů umístěny, dá se proto očekávat, že Tesla směřuje tímto směrem a čím dál více Superchargerů bude propojeno s fotovoltaickými panely a bateriemi.

V České republice je podle oficiální mapy Tesly rozmístěno celkem 22 superchargerů na třech stanicích na D1 u Humpolce, v Praze a Olomouci.

Zdroj úryvku z článku 2018-06-13: oenergetice.cz>>>