Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Přehrady nebudou ve Vilémově a Stodůlkách,
nové lokality neznámé

Do seznamu hájených lokalit pro stavbu přehrad se nedostanou Vilémov na Jizeře a Stodůlky na Křemelné. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.


Ilustrační obrázek

Stát na jaře ohlásil, že o 49 lokalit rozšíří seznam míst, která by měla být hájená pro možnou stavbu přehrad. Z nových lokalit mělo být 26 vyhrazeno pro vodárenské účely a 23 pro hospodaření s vodou, která by se dala využít například na závlahy nebo pro zachování minimálních průtoků v potocích a řekách.

Nyní chce do seznamu tzv. lokalit pro akumulaci povrchových vod (generel LAPV) zařadit nově 47 míst. “Z původního záměru navrhnout rozšíření hájených lokalit o 49 nových lokalit byl seznam zúžen o dvě lokality, se kterými nesouhlasily obce i ministerstvo životního prostředí (MŽP),” řekl Bílý. Do seznamu hájených lokalit pro stavbu přehrad se nedostanou Vilémov na Jizeře a Stodůlky na Křemelné. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Stát aktuálně řeší stavbu šesti přehrad – Senomat, Šanova a Kryr ve středních Čechách a na Ústecku, dále pak Nových Heřminov na Bruntálsku, Skaličky na Bečvě a Vlachovic ve Zlínském kraji.

Původní text v článku z odkazu níže.
 

Zdroj: ceskenoviny.cz ► ,  17. září 2019