na Internet Explorer 6.0

 
Starší verze tohoto rozšířeného prohlížeče jsou již tak staré, že nepodporují nově zaváděné technologie, nebo již nejsou součástí procesu opravy chyb.

Jakou máte verzi zjistíte snadno tak, že v menu prohlížeče Nápověda kliknete na položku O aplikaci Internet Explorer.
V okně, které se otevře je řádek Verze: s uvedeným číslem.
Jako například
Zjištění verze prohlížeče a jeho instalovaných aktualizací

Poslední verzi prohlížeče najdete jistě na serveru autorů: www.microsoft.cz, ostatní zdroje na Internetu jsou nutně relativně zastaralé. Je vhodné dbát na jazykovou shodnost Internet Exploreru a vlastních Windows (volba language na zmíněné stránce). Je pochopitelné, že se nejprve objevují anglické verze a teprve s jistým zpožděním i lokalizované do češtiny.

Prohlížeč je distribuován firmou Microsoft® zdarma. Mimo uvedený server je k dispozici též s jistým zpožděním na různých CD-ROM, které jsou přikládány k některým počítačovým časopisům. Při volbě zdroje pro instalaci prohlížeče vemte v úvahu:

  1. Při instalaci z Internetu si je nutné uvědomit ovšem to, že nejprve se stahuje malý (stovky kB) instalační program, a teprve ten spustí stahování a instalaci vlastního prohlížeče. Celkový objem instalovaných dat IE6 je cca 25-75 MB  - je zřejmé, že pro uživatele připojené do sítě modemem je stahování takového objemu pomocí telefonní linky ze serveru minimálně problematické z hlediska dlouhodobé stability a rychlosti připojení.
  2. Instalace IE6 z CD-ROM je sice zdarma, a řádově rychlejší, ale téměř jistě neobsahuje poslední bezpečnostní opravy, takže po jeho instalaci je nezbytně nutné navštívit server Microsoft Windows Update a provést jeho aktualizaci, jak jsem popsal v článku o virech. I tady sice musíte stáhnout nezanedbatelný objem dat, ale maximálně kolem 10MB. Tento postup má ještě jednu výhodu - pokud je nutno ve vašem systému doplnit/vyměnit nějaké další komponenty i mimo IE6, tak se současně nainstalují také!
 
Dotazy související s článkem pište na

Ing. František Opička

počítačové služby
+420 603958942