Po mnohaletém úsilí se podařilo přesvědčit většinu uživatelů, že Microsoft Internet Explorer 6 (MSIE 6) je skutečně nebezpečný a pro moderní aplikace zcela nedostačující prohlížeč. Internet Explorer 6 spatřil poprvé světlo světa v roce 2001 - tedy již přes více jak 10 lety, těsně po dokončení Windows XP. Od této doby sice byly vydány nějaké bezpečnostní opravy, ale technologicky již tento prohlížeč rozšiřován nebyl, takže nerespektuje platné standardy psaní webových stránek.

Pokud máte tento prohlížeč, doporučuji aktualizovat na novou verzi, kterou si můžete stáhnout na této adrese: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/internet-explorer/products/ie/home

V případě, že tento prohlížeč používáte, tak se vám zobrazuje na titulní stránce tohoto webu upozornění, které vás vybízí ke změně.

Pokud tak neučiníte (nebo nezačnete používat jiný, moderní prohlížeč), nemůžete mít zaručenou funkci a správné zobrazování všeho obsahu. Navíc jste ve stavu ohrožení viry a jinými šmejdy kolujícími po internetu, neboť pro MSIE 6 již dávno nejsou vydávány bezpečnostní opravy a svým užíváním umožňuje snadný průnik nežádoucích programů do vašeho PC.

Článků o tomto rozhodnutí Microsoftu je na Internetu mnoho, oficiální zde >>>